zdjęcie grupowe

 

W dniu 13 czerwca 2023 r. w godz. 10:00- 14:30 na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się II Wojewódzki Przegląd Piosenki „Na Ludową Nutę”  organizowany przez Stowarzyszenie „Dobrze Być Razem” w partnerstwie zDomem Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej 9 w Białymstoku.

Uczestnikami wydarzenia byli mieszkańcy domów pomocy społecznej województwa podlaskiego, osoby zróżnicowane wiekowo, przewlekle chore, z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie. Poprzez media społecznościowe organizatorów na wydarzenie zostali zaproszeni również mieszkańcy Miasta Białegostoku. Przedsięwzięcie miało charakter folklorystyczny i wzięło w nim udział 11 placówek- łącznie 200 osób, w tym 85 osób zaprezentowało się na scenie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele administracji samorządowej, państwowej, organów nadzoru, instytucji współpracujących z Domem oraz jego partnerzy. Głównym celem wydarzenia była prezentacja twórczości i inspirowanie aktywności, zwłaszcza kulturalnej oraz integracja środowiska osób z niepełnosprawnościami mieszkających w DPS ze społecznością lokalną. Uczestnicy przygotowali program oparty na piosence ludowej/folklorystycznej. W wykonaniach znalazły się również skecze i scenki inspirowane polskim filmem. Prezentacjom towarzyszyły spore emocje, radosny nastrój, taniec i świetna zabawa. W bogatym programie Przeglądu pojawiły się znane, popularne, jak również wyszukane utwory. Każdy zespół artystyczny otrzymał lnianą torbę z logotypem wydarzenia, zawierającą nagrody- bidon z filtrem, ręcznik oraz gadżety- długopisy, odblaski, notatniki zapewnione przez partnerów. Wydarzeniu towarzyszyły: fotobudka, lody i pokaz iluzjonisty. Po części artystycznej uczestnicy udali się na obiad w restauracji „Lipcowy Ogród”.

Była to druga edycja Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Ludowej Domów Pomocy Społecznej w Białymstoku i w kolejnych latach planowane są następne. Prezentacja talentów i rozwijanie pasji mieszkańców domów pomocy społecznej spotkało się z szerokim zainteresowaniem. Było wiele radości i emocji. Przegląd odbył się w pięknej, nowoczesnej kolorowej przestrzeni Stadionu Miejskiego. Relacja z wydarzenia została umieszczona na mediach społecznościowych organizatorów

Organizacja przeglądu o zasięgu wojewódzkim stanowiła również doskonałą okazję do promocji województwa i miasta Białegostoku.

 

Link do fotorelacji